Úvod> Naše práce> Aeronautica

Aeronautica - Leonardo da Vinci

Odvěká touha vzlétnout poháněla člověka k vynalézání mnohých způsobů, jak napodobit let ptáků a vzlétnout k oblakům. Renesanční génius Leonardo da Vinci popsal a nakreslil obdivuhodné množství mechanických soustrojí, aby dosáhl konečného cíle - sestrojit létající stroj. Ačkoli vznést se do vzduchu bylo v jeho době stejně neuvěřitelné, jako je v té naší cestování časem. Tajné deníky, ze kterých jsem vycházel, jsou důkazem slepých uliček, do kterých se dostával v detailech technických nákresů jinak vynikajících brilantní mechanikou a vtipem, ale i elegantní výtvarnou jednoduchostí.

Se svým týmem jsem při konstrukci všech těch úžasných létajících strojů hledal cestu, jak se co nejvíce přiblížit proudu mistrových myšlenek. Přitom jsem musel mít neustále na paměti, že se psal konec patnáctého století! Mnohé, co jistě sami dobře znáte ze školní fyziky, ještě nebylo popsáno a objeveno, a pro něj bylo tedy neznámé. Přesto úžasná suma vynálezů a technických zlepšení v mnoha oborech lidského konání mu už za života přinesla výjimečné uznání a věhlas. A to nemluvím o malířství a sochařství.

Zkus, milý návštěvníku, rozhýbat prastaré vynálezy. Zamysli se nad pílí a úsilím, které da Vinci věnoval své myšlence posunout lidstvo v řece pokroku dále. Je klidně možné, že i v tobě, dobrý člověče, dřímá převratná myšlenka, která oblaží svět a přinese dalším pokolením mnoho dobrého.

V úctě Aleš Drašnar ze Slavoňova

Aleš Drašnar
Ateliér Slavoňov 87
549 01 Nové Město nad Metují

+420 777 247 529
strasnar@seznam.cz

Webové stránky vytvořil Acceler